IAAF VM, Edmonton

Kalender

Herrar
Marathon - Final
Gezahegne Abera
04-08
Kula - Final
John Godina
05-08
Gång 20km - Final
Roman Rasskazov
05-08
Slägga - Final
Szymon Ziólkowski
06-08
100m - Final
Maurice Greene
06-08
Tresteg - Final
Jonathan Edwards
07-08
400m - Final
Avard Moncur
07-08
800m - Final
Andrè Bucher
08-08
Tiokamp - Final
Tomas Dvorak
08-08
Höjdhopp - Final
Martin Buß
09-08
3000m hinder - Final
Reuben Kosgei
09-08
Diskus - Final
Michael Möllenbeck
09-08
10km - Final
Charles Kamathi
09-08
Stavhopp - Final
Dmitri Markov
10-08
110m häck - Final
Allen Johnson
10-08
400m häck - Final
Félix Sánchez
11-08
5km - Final
Richard Limo
11-08
Längdhopp - Final
Ivan Pedroso
12-08
Spjut - Final
Jan Zelezny
12-08
1500m - Final
Hicham El Guerrouj
13-08
4x400m Stafett - Final
United States
13-08
4x100m Stafett - Final
USA United States
13-08
Marathon - 1:a omg.
Gezahegne Abera
04-08
Kula - 2:a omg.
04-08
400m - 2:a omg.
04-08
Slägga - 2:a omg.
04-08
100m - 2:a omg.
04-08
Slägga - 2:a omg.
04-08
800m - 2:a omg.
04-08
Kula - 2:a omg.
05-08
100m - 2:a omg.
05-08
Tresteg - 2:a omg.
05-08
Gång 20km - 2:a omg.
05-08
Höjdhopp - 3:e omg.
05-08
100m - 3:e omg.
05-08
400m - 3:e omg.
05-08
Slägga - 3:e omg.
06-08
100m - 3:e omg.
06-08
800m - 3:e omg.
06-08
Diskus - 4:e omg.
06-08
100m (Tiokamp) - 4:e omg.
06-08
Längdhopp (Tiokamp) - 4:e omg.
06-08
5km - 4:e omg.
06-08
Diskus - 4:e omg.
06-08
Kula (Tiokamp) - 4:e omg.
06-08
Höjdhopp (Tiokamp) - 4:e omg.
06-08
3000m hinder - 4:e omg.
06-08
Tresteg - 4:e omg.
07-08
400m (Tiokamp) - 4:e omg.
07-08
400m - 4:e omg.
07-08
Stavhopp - 5:e omg.
07-08
110m häck (Tiokamp) - 5:e omg.
07-08
200m - 5:e omg.
07-08
Diskus (Tiokamp) - 5:e omg.
07-08
400m häck - 5:e omg.
07-08
Diskus (Tiokamp) - 5:e omg.
07-08
Stavhopp (Tiokamp) - 5:e omg.
07-08
Spjut (Tiokamp) - 5:e omg.
08-08
Spjut (Tiokamp) - 5:e omg.
08-08
110m häck - 5:e omg.
08-08
200m - 5:e omg.
08-08
800m - 5:e omg.
08-08
1500m (Tiokamp) - 5:e omg.
08-08
Höjdhopp - 6:e omg.
09-08
200m - 6:e omg.
09-08
400m häck - 6:e omg.
09-08
3000m hinder - 6:e omg.
09-08
Diskus - 6:e omg.
09-08
110m häck - 6:e omg.
09-08
10km - 6:e omg.
09-08
Stavhopp - 7:e omg.
10-08
1500m - 7:e omg.
10-08
Längdhopp - 7:e omg.
10-08
110m häck - 7:e omg.
10-08
200m - 7:e omg.
10-08
Spjut - 8:e omg.
Konstadinós Gatsioúdis
11-08
Spjut - 8:e omg.
Jan Zelezny
11-08
400m häck - 8:e omg.
11-08
1500m - 8:e omg.
11-08
5km - 8:e omg.
11-08
Gång 50km - 9:e omg.
11-08
4x100m Stafett - 9:e omg.
11-08
Längdhopp - 9:e omg.
12-08
4x400m Stafett - 9:e omg.
12-08
Spjut - 10:e omg.
12-08
4x100m Stafett - 10:e omg.
12-08
1500m - 10:e omg.
13-08
4x400m Stafett - 10:e omg.
13-08
4x100m Stafett - 10:e omg.
13-08