Tour of Fuzhou

Full standings

 ÅkareLagTid
1Ilya Davidenok
Beijing XDS - Innova Cycling Team
Beijing XDS - Innova Cycling Team13h 17' 56''
2Benjamin Dyball
St George Continental Cycling Team
St George Continental Cycling Team+12''
3Xianjing Lyu
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team+21''
4Yakob Debesay
Eritrea
Eritrea+52''
5Hanibal Tesfay
Eritrea
Eritrea+59''
6Marko Pavlic
H&R Block Pro Cycling Team
H&R Block Pro Cycling Team+1' 03''
7Mykhailo Kononenko
Beijing XDS - Innova Cycling Team
Beijing XDS - Innova Cycling Team+1' 22''
8Maarten de Jonge
Monkey Town Continental Team
Monkey Town Continental Team+1' 30''
9Vasili Strokov
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club+1' 34''
10Amirul Marzuki
Terengganu Cycling Team
Terengganu Cycling Team+1' 40''
11Erik Bergström
Memil - CCN Pro Cycling
Memil - CCN Pro Cycling+1' 52''
12Ka Hoo Fung
HKSI Pro Cycling Team
HKSI Pro Cycling Team+1' 59''
13Natnael Mebrahtom
Eritrea
Eritrea+2' 12''
14David Galarreta
H&R Block Pro Cycling Team
H&R Block Pro Cycling Team+2' 37''
15Natnael Tesfatsion
Eritrea
Eritrea+2' 43''
16Ryan Cavanagh
St George Continental Cycling Team
St George Continental Cycling Team+3' 19''
17Jay Dutton
St George Continental Cycling Team
St George Continental Cycling Team+3' 31''
18Jiankun Liu
Mitchelton - BikeExchange
Mitchelton - BikeExchange+3' 35''
19Jiancai Wang
Qinghai - Tianyoude Cycling Team
Qinghai - Tianyoude Cycling Team+3' 42''
20Eduard Vorganov
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club+3' 48''
21Ho San Chiu
HKSI Pro Cycling Team
HKSI Pro Cycling Team+3' 52''
22Hannes Bergström
Memil - CCN Pro Cycling
Memil - CCN Pro Cycling+4' 14''
23Matic Grošelj
Ljubljana - Gusto Xaurum
Ljubljana - Gusto Xaurum+4' 20''
24Zisen Li
Qinghai - Tianyoude Cycling Team
Qinghai - Tianyoude Cycling Team+4' 25''
25Nazaerbieke Bieken
Mitchelton - BikeExchange
Mitchelton - BikeExchange+4' 27''
26King Lok Cheung
HKSI Pro Cycling Team
HKSI Pro Cycling Team+4' 30''
27Hoon-Min Jun
Seoul Cycling Team
Seoul Cycling Team+4' 57''
28Sora Nomoto
Aisan Racing Team
Aisan Racing Team+5' 04''
29Tilen Finkšt
Ljubljana - Gusto Xaurum
Ljubljana - Gusto Xaurum+5' 11''
30Shaiful Adlan Shukri
Malaysia
Malaysia+5' 17''
31Alexander Micheal
Eritrea
Eritrea+5' 18''
32Vasiliy Beliavskiy
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club+5' 26''
33Bingcheng Gu
Giant Cycling Team
Giant Cycling Team+5' 27''
34Aljaž Prah
Ljubljana - Gusto Xaurum
Ljubljana - Gusto Xaurum+6' 11''
35Yonathan Monsalve
Qinghai - Tianyoude Cycling Team
Qinghai - Tianyoude Cycling Team+6' 46''
36Ivar Slik
Monkey Town Continental Team
Monkey Town Continental Team+6' 55''
37Petr Fiala
AC Sparta Praha
AC Sparta Praha+7' 43''
38Jean-Denis Thibault
H&R Block Pro Cycling Team
H&R Block Pro Cycling Team+7' 56''
39Tomáš Kalojíros
AC Sparta Praha
AC Sparta Praha+8' 07''
40Mingrun Chen
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team+8' 07''
41Hang Shi
Giant Cycling Team
Giant Cycling Team+8' 48''
42Kyeong-Ho Min
Seoul Cycling Team
Seoul Cycling Team+9' 05''
43Mathew Zenovich
St George Continental Cycling Team
St George Continental Cycling Team+9' 08''
44Jianpeng Liu
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team+9' 13''
45Kota Sumiyoshi
Aisan Racing Team
Aisan Racing Team+9' 49''
46Wim Kleiman
Monkey Town Continental Team
Monkey Town Continental Team+9' 54''
47Mel van der Veekens
Monkey Town Continental Team
Monkey Town Continental Team+10' 14''
48Stanislau Bazhkou
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club+10' 18''
49Wen Chung Huang
Ljubljana - Gusto Xaurum
Ljubljana - Gusto Xaurum+10' 29''
50Henning Bommel
Tyskland
Tyskland+11' 15''
51Hayato Okamoto
Aisan Racing Team
Aisan Racing Team+11' 46''
52Timothy Guy
Ljubljana - Gusto Xaurum
Ljubljana - Gusto Xaurum+12' 21''
53Zhishan Zhang
Qinghai - Tianyoude Cycling Team
Qinghai - Tianyoude Cycling Team+12' 23''
54Shahrul Mat Amin
Terengganu Cycling Team
Terengganu Cycling Team+12' 35''
55Jan Stöhr
AC Sparta Praha
AC Sparta Praha+12' 54''
56Shuai Li
Beijing XDS - Innova Cycling Team
Beijing XDS - Innova Cycling Team+13' 17''
57Michael Habtom
Eritrea
Eritrea+13' 43''
58Zamirul Adlisham Zulkeflii
Malaysia
Malaysia+15' 01''
59Jinsong Li
Giant Cycling Team
Giant Cycling Team+15' 31''
60Ok-Cheol Kim
Seoul Cycling Team
Seoul Cycling Team+15' 47''
61Siu Wai Ko
HKSI Pro Cycling Team
HKSI Pro Cycling Team+15' 53''
62Vincent Lau
HKSI Pro Cycling Team
HKSI Pro Cycling Team+15' 53''
63Enkhtaivan Bolor-Erdene
Mongoliet
Mongoliet+16' 19''
64Pavel Stöhr
AC Sparta Praha
AC Sparta Praha+16' 52''
65Zhihui Jiang
Mitchelton - BikeExchange
Mitchelton - BikeExchange+16' 55''
66Kolya Shumov
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club+16' 58''
67Leon Rohde
Tyskland
Tyskland+17' 37''
68Irwandie Lakasek
Terengganu Cycling Team
Terengganu Cycling Team+17' 55''
69Andriy Kulyk
Beijing XDS - Innova Cycling Team
Beijing XDS - Innova Cycling Team+17' 56''
70Buyandelger Bolortuya
Mongoliet
Mongoliet+18' 07''
71Joey van Rhee
Monkey Town Continental Team
Monkey Town Continental Team+18' 10''
72Moritz Malcharek
Tyskland
Tyskland+18' 30''
73Jasper Frahm
Tyskland
Tyskland+18' 51''
74Dylan Kennett
St George Continental Cycling Team
St George Continental Cycling Team+19' 25''
75Shotaro Watanabe
Aisan Racing Team
Aisan Racing Team+19' 48''
76Roy Eefting
Memil - CCN Pro Cycling
Memil - CCN Pro Cycling+20' 21''
77Samuel Volkers
Memil - CCN Pro Cycling
Memil - CCN Pro Cycling+20' 29''
78Samuel Jenner
Mitchelton - BikeExchange
Mitchelton - BikeExchange+21' 06''
79Mi-Deum Joo
Seoul Cycling Team
Seoul Cycling Team+21' 12''
80Jonathon Noble
Australian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast
Australian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast+21' 13''
81Chun Wing Leung
HKSI Pro Cycling Team
HKSI Pro Cycling Team+21' 30''
82Sofian Nabil Bakri
Malaysia
Malaysia+21' 36''
83Buyantogtokh Navaansamdan
Mongoliet
Mongoliet+21' 44''
84Daihou Li
Beijing XDS - Innova Cycling Team
Beijing XDS - Innova Cycling Team+22' 01''
85Jure Rupnik
H&R Block Pro Cycling Team
H&R Block Pro Cycling Team+22' 15''
86Jayson Valade
H&R Block Pro Cycling Team
H&R Block Pro Cycling Team+22' 40''
87Azli Najmi Zulkefli
Malaysia
Malaysia+22' 54''
88Fauzan Ahmad Lutfi
Malaysia
Malaysia+23' 08''
89Yeong-Ho Seo
Seoul Cycling Team
Seoul Cycling Team+23' 16''
90Kaden Groves
Mitchelton - BikeExchange
Mitchelton - BikeExchange+23' 59''
91Domenic Weinstein
Tyskland
Tyskland+25' 09''
92Zheng Zhang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team+25' 47''
93Sindre Haugsvær
H&R Block Pro Cycling Team
H&R Block Pro Cycling Team+25' 48''
94Ashley Mackay
Australian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast
Australian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast+25' 54''
95Haiwang Liu
Giant Cycling Team
Giant Cycling Team+26' 00''
96Zamri Saleh
Terengganu Cycling Team
Terengganu Cycling Team+26' 41''
97Junshan Qi
China Continental Team of Gansu Bank
China Continental Team of Gansu Bank+27' 49''
98Yupeng Sun
China Continental Team of Gansu Bank
China Continental Team of Gansu Bank+28' 03''
99Yikui Niu
Mitchelton - BikeExchange
Mitchelton - BikeExchange+29' 24''
100Tsend Batjargal
Mongoliet
Mongoliet+29' 35''
101Liang Guo
Giant Cycling Team
Giant Cycling Team+29' 41''
102Manduo Liu
Giant Cycling Team
Giant Cycling Team+31' 04''
103Robert Orr
Memil - CCN Pro Cycling
Memil - CCN Pro Cycling+32' 05''
104Hyeon-Seok Kim
Seoul Cycling Team
Seoul Cycling Team+32' 06''
105Philip Weber
Tyskland
Tyskland+32' 43''
106Anton Muzychkin
Minsk Cycling Club
Minsk Cycling Club+34' 25''
107Thomas Hubbard
St George Continental Cycling Team
St George Continental Cycling Team+36' 25''
108Mingdong Wang
Qinghai - Tianyoude Cycling Team
Qinghai - Tianyoude Cycling Team+37' 02''
109Gantumur Bat-Orshikh
Mongoliet
Mongoliet+38' 52''
110Shiki Kuroeda
Aisan Racing Team
Aisan Racing Team+39' 54''
111Bo Wang
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team+40' 41''
112Meng Yan
Hengxiang Cycling Team
Hengxiang Cycling Team+42' 56''
113Jirí Nesveda
AC Sparta Praha
AC Sparta Praha+45' 07''
114Erdenesuren Munkhtulga
Mongoliet
Mongoliet+45' 47''
115Amarni Drake
Australian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast
Australian Cycling Academy - Ride Sunshine Coast+46' 12''