Premier League bjuder på en riktig lunchhöjdare i dag. Klockan 13:45 sparkas Londonderbyt mellan Chelsea och Arsenal igång på Stamford Bridge.
Viktiga poäng står på spel, både för Chelsea - som tappade mark i och med 0-1-förlusten mot Q.P.R förra veckan - och Arsenal - som gör sitt bästa för att resa sig från sin katastrofala ligainledning.
Chelsea fick både Didier Drogba och Jose Bosingwa utvisad i matchen mot Q.P.R. Dessutom har John Terry hamnat i blåsväder efter en påstådd rasistattack mot Anton Ferdinand. Men managern André Villas-Boas svarar på kritiken om sitt lags odisciplin.
- Vi har inte tappat kontrollen. Vi är inte aggressiva eller konfrontativa - och vi kan uppföra oss. Jag håller inte med dem som vill sätta den etiketten på oss.
Matchen livekommenteras på eurosport.se med start klockan 13:30.
Jens Dahlkvist - eurosport.se



Eurosport





















