Milan Baros kan vara på väg tillbaka till Premier League. Enligt anfallarens agent har Portsmouth kommit med ett bud.
Milan Baros har haft en tuff tid i ett Lyon som inte levererat de senaste månaderna. Men nu kan räddningen vara nära. Portsmouths tränare Harry Redknapp vill nämligen hade Baros och hans landsman Patrick Berger innan transferfönstret stänger.
- Jag har framfört ett konkret bud från Portsmouth till Lyons ledning. Redknapp har ett genuint intresse i Milan, säger anfallarens agent Pavel Paska till daily Sport.
Tidigare har Portsmouth tillsammans med bland annat Middlesborough varit ute efter Lyonanfallaren Fred. Men det övergångsryktet svalnade sedan brassen inte velat flytta från Frankrike.
Henric Larsson - eurosport.se



Imago























